INFORMACIJE

...

Javni pozivi i natječaji - UO za obrazovanje, kulturu, šport i nacionalne manjine

...

CD “KUD Kamen Sirač”

KUD “Kamen Sirač” snimio svoj prvi CD sa siračkim i bilogorskim, pjesmama iz Slavonije te dvije božićne pjesme.
Zajednica kulturno-umjetničkih udruga BBŽ
CD “KUD Kamen Sirač” možete naručiti ovdje.
...

Naša e-lista
Statistika
Zajednica kulturno-umjetničkih udruga Bjelovarsko-bilogorske županije › vijesti › nominacije-i-nagrade-54.-festivala-hrvatskih-kazalishnih-amatera
54. FHKA

Nominacije i nagrade 54. festivala hrvatskih kazališnih amatera


Svečanom završnicom i dodjelom nagrada sinoć je u Slavonskom Brodu završen šestodnevni 54. festival hrvatskih kazališnih amatera – 54. FHKA.

Ovogodišnji FHKA u bogatom je programu obuhvatio 22 najbolje amaterske predstave koje su izvedene u dva grada: Vodicama, 23. – 25. 5. i Slavonskom Brodu, 30. 5. – 1. 6.

Pogledavši sve predstave Festivala, Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Zoran Mužić, redatelj, Sanja Nikčević, teatrologinja i kazališna kritičarka i Igor Ružić, kazališni kritičar, odlučilo je o nominacijama i nagradama koje su dodijeljene u nedjelju, 1. lipnja u Kazališno-koncertnoj dvorani „Ivana Brlić-Mažuranić“ u Slavonskom Brodu, gdje se od petka do nedjelje odvijao 2. dio FHKA.

Nagrade su zaslužnima uručili Vladimir Stojsavljević, pomoćnik Ministrice kulture RH, Danijel Marušić, župan Brodsko-posavske županije, Hrvoje Andrić, zamjenik Gradonačelnika Slavonskoga Broda, spomenuti članovi Prosudbenog povjerenstva i članovi Organizacijskog odbora Festivala: Dražen Jelavić, tajnik Hrvatskog sabora kulture, Mirjana Hržić, predsjednica Odbora kolegija hrvatskih kazališnih amatera u HSK-u i Martina Brumen, stručna suradnica za kazališnu, književnu i likovnu kulturu u HSK-u.

Laureati Festivala su članovi Scene Sisak koji su odličnom izvedbom predstave Slawomira Mrožeka Na pučini u režiji Tihomira Kosića, zaslužili Nagradu za najbolju predstavu 54. FHKA.
54. FHKA
Pogledajte tko su ostali laureati 54. FHKA:

Za NAJBOLJU PREDSTAVU U CJELINI nominirane su predstave:
1. Se bu dobro, mamika u izvedbi Kazališne družine „Štolcer“ Čakovec, režija: Dejan Buvač
2. Na pučini u izvedbi Scene Sisak, režija: Tihomir Kosić
3. Možima na komediju, ženama na zdrovje u izvedbi KUD-a Općine Donji Kraljevec, režija: Sanja Rašan

NAGRADA ZA NAJBOLJU PREDSTAVU 54. FHKA pripala je predstavi NA PUČINI u izvedbi Scene Sisak, režija: Tihomir Kosić

Za NAJBOLJU REŽIJU nominirani su:
1. Tihomir Kosić – režija predstave Na pučini u izvedbi Scene Sisak
2. Davor Mojaš – režija predstave Pomrčina u izvedbi Studentskog teatra Lero, Dubrovnik
3. Ana Fazekaš – režija predstave 4.48: Sarah u fragmentima u izvedbi Kazališne sekcije Kluba studenata komparativne književnosti „K.“, Zagreb

NAGRADU ZA NAJBOLJU REŽIJU dobila je ANA FAZEKAŠ za režiju predstave 4.48 Sarah u fragmentima u izvedbi Kazališne sekcije Kluba studenata komparativne književnosti „K.“, Zagreb

Za NAJBOLJI NOVI DRAMSKI TEKST nominirani su:
1. Sanja Rašan za tekst predstave Možima na komediju, ženama na zdrovje u izvedbi KUD-a Općine Donji Kraljevec
2. Kristina Štebih za tekst predstave Se bu dobro, mamika u izvedbi Kazališne družine „Štolcer“, Čakovec
3. Branko Puhek za tekst predstave Tamo gdje tuga spava u izvedbi Gradskog kazališta Županja

NAGRADU ZA NAJBOLJI DRAMSKI TEKST dobila je KRISTINA ŠTEBIH za tekst predstave Se bu dobro, mamika u izvedbi Kazališne družine „Štolcer“, Čakovec

Za najbolju GLAVNU ŽENSKU ULOGU nominirane su:
1. Snježana Puljić za ulogu Kate u predstavi Tamo gdje tuga spava u izvedbi Gradskog kazališta Županja
2. Štefica Benko za ulogu svekrve Dore u predstavi Svekr(i)va u izvedbi Dramske skupine HKUD-a „Frankopan“ Ferdinandovac
3. Alen Lorencin za ulogu babe Katarine u predstavi Europski nakurnjak u izvedbi Teatra Scena, Rijeka

NAGRADU ZA NAJBOLJU GLAVNU ŽENSKU ULOGU dobila je SNJEŽANA PULJIĆ za ulogu Kate u predstavi Tamo gdje tuga spava u izvedbi Gradskog kazališta Županja

Za najbolju GLAVNU MUŠKU ULOGU nominirani su
1. Tihomir Kosić za ulogu Debelog u predstavi Na pučini Scene Sisak
2. Branko Katalinić za ulogu čovjeka u predstavi Ispovijed u izvedbi Gradskog kazališta Beli Manastir
3. Davor Hačić za ulogu Roberta u predstavi Boeing-Boeing u izvedbi Dramske sekcije „Rotonda“ KUD-a „Dajla“ Novigrad

NAGRADU ZA NAJBOLJU GLAVNU MUŠKU ULOGU osvojio je DAVOR HAČIĆ za ulogu Roberta u predstavi Boeing-Boeing u izvedbi Dramske sekcije „Rotonda“ KUD-a „Dajla“ Novigrad

Za najbolju SPOREDNU ŽENSKU ULOGU nominirane su:
1. Željka Grahovec za uloge u predstavi Se bu dobro, mamika u izvedbi Kazališne družine „Štolcer“, Čakovec
2. Dijana Kundid za ulogu nevjeste Vese u predstavi Mrtvine u izvedbi Dramske udruge „Most“, Trilj
3. Jelena Maričić za ulogu Tene u predstavi Tamo gdje tuga spava u izvedbi Gradskog kazališta Županja

NAGRADU ZA NAJBOLJU SPOREDNU ŽENSKU ULOGU dobila je ŽELJKA GRAHOVEC za uloge u predstavi Se bu dobro, mamika u izvedbi Kazališne družine „Štolcer“, Čakovec

Za najbolju SPOREDNU MUŠKU ULOGU nominirani su:
1. Zoran Ivanić za ulogu Srednjeg u predstavi Na pučini Scene Sisak
2. Ivan Hanžek za ulogu Berta u predstavi Boeing-Boeing Dramske sekcije „Rotonda“ KUD-a „Dajla“ Novigrad
3. Silvio Stilinović za ulogu Kuzme Nikolajeviča Hirina u predstavi Tragičari od nevolje Satiričkog kazališta mladih Slavonski Brod

NAGRADU ZA NAJBOLJU SPOREDNU MUŠKU ULOGU dobio je SILVIO STILINOVIĆ za ulogu Kuzme Nikolajeviča Hirina u predstavi Tragičari od nevolje Satiričkog kazališta mladih Slavonski Brod

NAGRADA ZA NJEGOVANJE KULTURNE BAŠTINE dodijeljena KUD-u Općine Donji Kraljevec za predstavu Možima na komediju, ženama na zdrovje, režija: Sanja Rašan

NAGRADA ZA INVENTIVNOST pripala je Mirku Czukoru za glazbu u predstavi 4.48: Sarah u fragmentima u izvedbi kazališne sekcije Kluba komparativne književnosti „K.“, Zagreb

POHVALE
Prosudbeno povjerenstvo 54. FHKA dodijelilo je i posebnu pohvalu BRANKU KATALINIĆU za hrabrost suočavanja sa scenom i temom u monodrami Ispovijed Gradskog kazališta Beli Manastir.

Ispis stranice


<< Prethodni članak: 28. susret hrvatskih puhačkih orkestara >>Sljedeći članak: Uspješno završio 28. susret hrvatskih puhačkih orkestara
Sadržaj rubrike

  • 12. smotra malih vokalnih sastava Bjelovarsko-bilogorske županije
  • Županijska smotra puhačkih orkestara i pjevačkih zborova u Bjelovaru
  • Održana 20. županijska smotra Dječjeg folklora u Čazmi
  • 5. Susret tamburaških orkestara Bjelovarsko-bilogorske županije
  • 14. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava u Bjelovaru
  • 130 godina pjesme, plesa i tamburica HORKUD-a Golub
  • Puhački orkestar Čazma predstavljao našu županiju na 31. susretima Hrvatskih puhačkih orkestara
  • Održana Županijska smotra puhačkih orkestara i pjevačkih zborova u Daruvaru
  • Održana 20. županijska smotra folklora u Novoj Rači
  • 7. manifestacija ‘Sarmijada i provijada’
  • Održana godišnja skupština Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Bjelovarsko-bilogorske županije
  • U Severinu održana 5. večer folklora ‘O jesenske duge noći’
  • 13. susret hrvatskih malih vokalnih sastava u Bjelovaru
  • 4. susret tamburaških orkestara Bjelovarsko-bilogorske županije
  • 129. obljetnica HORKUD-a GOLUB Bjelovar
  • 14. festival dječjeg folklora Hrvatske u Kutini
  • Na manifestaciji „Nismo mladi al’ smo lipi“ drugo mjesto najljepšeg para osvojili predstavnici BBŽ
  • SEMINAR ZA VODITELJE FOLKLORNIH SKUPINA Narodna baština Dalmatinske zagore
  • SEMINAR ZA VODITELJE FOLKLORNIH SKUPINA NARODNA BAŠTINA KORDUNA
  • Održana 10. Smotra malih vokalnih sastava Bjelovarsko-bilogorske županije
  • 7. ravnogorski festival starina Iz Bakine škrinjice
  • 32. Smotra folklora Na Neretvu misečina pala
  • Županijska smotra puhačkih orkestara i pjevačkih zborova u Daruvaru
  • 32. susret folklora u Novoj Rači
  • LiDraNo 2016. - Smotra stvaralaštva učenika osnovnih škola Hrvatske
  • Održana 17. Županijska smotra amaterskih kazališta u Daruvaru
  • Održana 19. Županijska smotra izvornog folklora u Novoj Rači
  • Održana 18. Županijska smotra dječjeg folklora u Severinu
  • 12. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava održan u Bjelovaru
  • 48. Susret hrvatskih pjevačkih zborova
  • 22. susret hrvatskih folklornih ansambala u Čakovcu
  • 13. festival dječjeg folklora Hrvatske u Kutini
  • Vugrovečko Miholje
  • 49. đakovačaki vezovi
  • 9. smotra malih vokalnih sastava Bjelovarsko-bilogorske županije
  • 16. večer folklora u Palešniku
  • 14. županijska smotra puhačkih orkestara u Garešnici
  • 18. županijska smotra izvornog folklora u Novoj Rači
  • 18. županijska smotra koreografiranog folklora u Garešnici
  • Gostovanje KUD-a Palična Severin u Doboju u Bosni i Hercegovini
  • Seminar za voditelje folklornih skupina pod nazivom Folklorna baština Bilogore
  • Javni poziv za sudjelovanje na manifestacijama HSK-a
  • Književni natječaj Hrvatskog sabora kulture
  • Ljubiteljima kazališta
  • Kolegij folklora Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Bjelovarsko-bilogorske županije
  • 90. obljetnica KUD-a Veliko Trojstvo
  • Dječji susret folklora Igra kolo
  • XI. TRNOVITIČKO PRELO
  • 20. obljetnica KUD-a Sloga Velika Pisanica
  • 2. susret tamburaških orkestara Bjelovarsko-bilogorske županije
  • Izvorno u Bjelovaru 2014
  • 11. susret hrvatskih malih vokalnih sastava
  • Seminar za voditelje folklornih skupina i članove glazbenih sekcija, Pleternica, 22.-23.11.2014.
  • 21. susret hrvatskih izvornih folklornih skupina
  • 47. susret hrvatskih pjevačkih zborova
  • Poziv na Seminar za voditelje folklornih skupina Folklorna baština Karlovačke županije 2
  • 47. susret hrvatskih pjevačkih zborova u Novigradu
  • 12. festival dječjeg folklora Hrvatske u Kutini
  • Članica LUB-a Marijana Janeković ima najbolji likovni rad u 2014. godini
  • 21. susret hrvatskih koreografiranih folklornih ansambala i izvornih folklornih skupina
  • 49. vinkovačke jeseni
  • 1. smotra manjinskog stvaralaštva Bjelovarsko-bilogorske županije
  • UMJETNIČKA AKADEMIJA U OSIJEKU POKREĆE PROGRAME CJELOŽIVOTNOG UČENJA
  • Gostovanje amaterskog kazališta Pučka scena Hercegovac u Čunovu u Slovačkoj
  • Dijamantna diploma HSK-a
  • 48. đakovačaki vezovi
  • Glazbeni Oskarovci
  • Održana 17. županijska smotra pjevačkih zborova i 8. županijska smotra malih vokalnih sastava
  • 11. županijska smotra malih vokalnih sastava
  • 8. županijska smotra pjevačkih zborova
  • Uspješno završio 28. susret hrvatskih puhačkih orkestara
  • Nominacije i nagrade 54. festivala hrvatskih kazališnih amatera
  • 28. susret hrvatskih puhačkih orkestara
  • SEMINAR ZA VODITELJE KONCERTNIH TAMBURAŠKIH ORKESTARA U SAMOBORU
  • Održana 13. županijska smotra puhačkih orkestara u Daruvaru
  • Najava 13. županijske smotre puhačkih orkestara u Daruvaru
  • Održana 16. županijska smotra dječjeg folklora u Rovišću
  • 16. županijska smotra dječjeg folklora
  • Poziv na seminar za voditelje folklornih skupina
  • 17. županijska smotra koreografiranog folklora u Čazmi
  • Poziv na seminar za dirigente zborova i malih vokalnih sastava 10.-11.5.2014., Zagreb
  • 17. županijska smotra izvornog folklora u Velikom Trojstvu
  • 17. smotra izvornog folklora Bjelovarsko-bilogorske županije
  • Održana Skupština Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Bjelovarsko-bilogorske županije
  • POZIV NA SEMINAR ZA VODITELJE KONCERTNIH TAMBURAŠKIH ORKESTARA
  • Izborna Skupština Zajednice kulturno-umjetničkih udruga BBŽ-e
  • LJETNA ŠKOLA HRVATSKOGA FOLKLORA
  • 19. SEMINAR FOLKLORA PANONSKE ZONE
  • ZIMSKA ŠKOLA HRVATSKOGA FOLKLORA
  • KUD Sloga Miklouš na 48. vinkovačkim jesenima
  • KUD Palična Severin na 48. vinkovačkim jesenima
  • 16. susret hrvatskih pjevačkih zborova Bjelovarsko-bilogorske županije
  • Smotra puhačkih orkestara Bjelovarsko-bilogorske županije
  • 10. smotra hrvatskih malih vokalnih sastava
  • 16. smotra koreografiranog folklora Bjelovarsko-bilogorske županije
  • Izvješće o smotri Bjelovarsko-bilogorske županije
  • X. smotra amaterskih kazališta Bjelovarsko-bilogorske županije
  • 16. smotra izvornog folklora Bjelovarsko-bilogorske županije
  • 15. smotra dječjeg folklora
  • Redovna Skupština Zajednice kulturno-umjetničkih udruga
  • Video


    KUD “Graničar”, Žetveni običaji u Moslavini

    Foto galerija

    Galerija fotografija Zajednice KUU BBŽ
    Limena glazba Predavac KUU Ivan Vitez Trnski Nova Rača KUD Graničar Garešnica KUD Veliko Trojstvo
    17. Smotra dječjeg folklora u Hrecegovcu
    18. Smotra koreografiranog folklora BBŽ - 2015
    Bjelovarsko kazalište
    20. Smotra folklora BBŽ - Nova Rača