INFORMACIJE

GOLUB poziva na upis novih članova

Upis GOLUB
Prijaviti se možete ponedjeljkom, utorkom, srijedom i četvrtkom od 20 do 22 sata u prostorijma GOLUB-a.
...

CD “KUD Kamen Sirač”

KUD “Kamen Sirač” snimio svoj prvi CD sa siračkim i bilogorskim, pjesmama iz Slavonije te dvije božićne pjesme.
Zajednica kulturno-umjetničkih udruga BBŽ
CD “KUD Kamen Sirač” možete naručiti ovdje.
...

Naša e-lista
Statistika
Zajednica kulturno-umjetničkih udruga Bjelovarsko-bilogorske županije › vijesti › 15.-smotra-djechjeg-folklora


15. smotra dječjeg folklora


21. travnja (nedjelja) 2013. u 15.00 sati u domu u školi Severin

PROGRAM

13:00 – 14:30
Doček društava i presvlačenje

14:30 – 15:00
Sastanak voditelja

15:00
Pozdravni govor i početak programa

1) KUD „Palična“ Severin
Voditelj: Igor Grgić
Mlađa skupina
- POŠTO KUME LONAC; BRZALICE
- ŠIRVONJA, DOŠIRVONJA
- IGRAJ KOLO
- SELJANČICE MALENA

Starija skupina:
- IVANJSKI OBIČAJI, LADANJE
- SKUPLJAJTE SE DJEVOJČICE
- JA POSIJEM LAN
- DUDAŠKA KARA
- NA ILOVOJ LADNOJ VODI

2) HORKUD „Golub“ Bjelovar
Voditelj: Ksenija Požgaj
- IMALA JE MAJKA TRI KĆERI JEDNAKE
- POŠTO KUME LONAC
- SJEDI JEŽO NA ORANJE
- BROJALICA
- SELJANČICA
- IZVIR VODA

3) KUD „Sloga – Đurđic“ Ivanjska
Voditelj: Valentina Šepak
- DJEČJE IGRE
- TRI KORAKA
- MILICA
- DRMEŠ

4) KUU „Ivan Vitez Trnski“ Nova Rača
Voditelj: Branka Novković
Pjesme i plesovi što su se izvodili za Ivanje
- JAŠE IVO NA KONJIĆU
- SKUPLJAJTE SE DJEVOJČICE (dječaci, uspinjače, popinjače i đipaljke)
- LADARICE
- JA POSIJEM LAN
- ŠUMAMA I POLJIMA

5) KUD „Šumari“ Vinkovci - gosti
Voditelj: Dario Grčić
Plesovi Slavonije
- KALO – KALILO
- IGRA KOLO U 22
- I MOJE SE CIJEĆE
- JAŠI BABA DORATA

6) KUD „Mate Lovraka“ Veliki Grđevac
Voditelj: Ljerka Vodopija
- DJEČIJE IGRE (brojalice, zuja, špekulanje)
- JA POSIJAH LAN
- JAŠE IVO NA KONJIĆU
- POLKA

7) FA „Zdenac“ Garešnica
Voditelj: Maja Maček Čoić
- PLAKALA MALA VIDICA
- RUGALICE
Igre uz pjesmu
- STRINO RODO
- ČVORAK, ČVORAK
- PTIĆI MALENI VRAPČIĆI
- LASTE NAM DOLAZE

8) KUD „Bjelovar“ Bjelovar
Voditelj: Kristina Abramović
Dječje igre i plesovi Bilogore
- VOZIM TAČKE PREDUGAČKE - IGRA
- BROJALICE
- ANĐELI I VREGOVI
- U ŠUMICI ZEKO
- JA POSIJAH LAN
- MI SMO DJECA VESELA
- TRI SAM DANA

9) KUD „Graničar“ Čazma
Voditelj: Katarina Varga
- IMAM JANJE MALENO

10) KUD „Bilogora“ Kapela
Voditelj: Ivana Janči
- PJEVAC (igra)
- VOLI ME NE VOLI ME
- CURA I DEČKO ZALJUBLJENI PAR (rugalica)
- TUŽIBABA REZA (rugalica)
- MI SMO DJECA VESELA (brojalica)
- PRIPJEVCI

11) FA „Hrvatske čitaonice“ Hercegovac
Voditelj: Marina Vujatović
Ide krampus
- BROJALICA
- IGRA KOLO U 22
- SELJANČICE MALENA
- IDE MACA OKO TEBE

12) FA „Dr. Franjo Tuđman“ Grubišno Polje
Voditelj: Željka Stanišić
- IDE MACA OKO TEBE
- LASTE NAM PROLAZE
- CARE, CARE GOVEDATE
- DJEVOJČICA VODU GAZI
- SAVILA SE BIJELA LOZA VINOVA
- SAM SE IVO

13) KUD „Kamen“ Sirač
Voditelj: Monika Logar
- SVI MI VELE DA SAM IZ KAPELE
- TRI JABUKE, TRI DUNJE
- IDI MILO PITAJ OCA
- NA ILOVOJ LADNOJ VODI

14) KUD „Rovišće“ Rovišće
Voditelj: Renata Zrilić
- RUGALICA
- RINGE RAJA
- SKUPLJAJTE SE DJEVOJČICE
- DJEVOJČICA VODU GAZI
- JA POSIJEM LAN
- TRI SAM DANA

15) KUD „Trnovitica“ Velika Trnovitica
Voditelj: Martina Ribarić
Običaj obilaska i pjevanja Đurđara
- IGRA KOLO
- SAVILA SE BIJELA LOZA VINOVA
- MALI BRATEC IVO I MALA MARICA
- ŠEĆEM, ŠEĆEM DROTIČKO

16) KUD „Sloga“ Velika Pisanica
Voditelj: Ljubica Dent i Marija Dent
Žetvena svečanost
- LEPO PEVA JANICA
- ŽELA SAM ŽITO I PŠENICU
- TKOJ ZA KOLO

17) KUD „Šumar“ Vinkovci
Voditelj: Dario Grčić
Plesovi Posavine:
- STARO SITO
- DUČEC
- KIŠA PADA
- SAVILA SE BIJELA LOZA VINOVA

Nakon završetka programa održat će se okrugli stol za voditelje društava.

Organizator:
ZAJEDNICA KUU BBŽ

Domaćin:
KUD „PALIČNA“ SEVERIN, OPĆINA SEVERIN

Pokrovitelji:
BJELOVARSKO BILOGORSKA ŽUPANIJA,
OPĆINA SEVERIN

Ispis stranice


<< Prethodni članak: Redovna Skupština Zajednice kulturno-umjetničkih udruga >>Sljedeći članak: 16. smotra izvornog folklora Bjelovarsko-bilogorske županije
Sadržaj rubrike

  • Obilježavanje 100-te obljetnice Češke besede Doljani i 75 godina Češke škole
  • 13. županijska smotra malih vokalnih sastava
  • 20. županijska smotra amaterskih kazališta Bjelovarsko-bilogorske županije
  • Održana redovna izborna skupština HORKUD-a Golub
  • Održan 15. susret hrvatskih malih vokalnih sastava
  • 51. SUSRET HRVATSKIH PJEVAČKIH ZBOROVA
  • 12. smotra malih vokalnih sastava Bjelovarsko-bilogorske županije
  • Županijska smotra puhačkih orkestara i pjevačkih zborova u Bjelovaru
  • Održana 20. županijska smotra Dječjeg folklora u Čazmi
  • 5. Susret tamburaških orkestara Bjelovarsko-bilogorske županije
  • 14. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava u Bjelovaru
  • 130 godina pjesme, plesa i tamburica HORKUD-a Golub
  • Puhački orkestar Čazma predstavljao našu županiju na 31. susretima Hrvatskih puhačkih orkestara
  • Održana Županijska smotra puhačkih orkestara i pjevačkih zborova u Daruvaru
  • Održana 20. županijska smotra folklora u Novoj Rači
  • 7. manifestacija ‘Sarmijada i provijada’
  • Održana godišnja skupština Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Bjelovarsko-bilogorske županije
  • U Severinu održana 5. večer folklora ‘O jesenske duge noći’
  • 13. susret hrvatskih malih vokalnih sastava u Bjelovaru
  • 4. susret tamburaških orkestara Bjelovarsko-bilogorske županije
  • 129. obljetnica HORKUD-a GOLUB Bjelovar
  • 14. festival dječjeg folklora Hrvatske u Kutini
  • Na manifestaciji „Nismo mladi al’ smo lipi“ drugo mjesto najljepšeg para osvojili predstavnici BBŽ
  • SEMINAR ZA VODITELJE FOLKLORNIH SKUPINA Narodna baština Dalmatinske zagore
  • SEMINAR ZA VODITELJE FOLKLORNIH SKUPINA NARODNA BAŠTINA KORDUNA
  • Održana 10. Smotra malih vokalnih sastava Bjelovarsko-bilogorske županije
  • 7. ravnogorski festival starina Iz Bakine škrinjice
  • 32. Smotra folklora Na Neretvu misečina pala
  • Županijska smotra puhačkih orkestara i pjevačkih zborova u Daruvaru
  • 32. susret folklora u Novoj Rači
  • LiDraNo 2016. - Smotra stvaralaštva učenika osnovnih škola Hrvatske
  • Održana 17. Županijska smotra amaterskih kazališta u Daruvaru
  • Održana 19. Županijska smotra izvornog folklora u Novoj Rači
  • Održana 18. Županijska smotra dječjeg folklora u Severinu
  • 12. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava održan u Bjelovaru
  • 48. Susret hrvatskih pjevačkih zborova
  • 22. susret hrvatskih folklornih ansambala u Čakovcu
  • 13. festival dječjeg folklora Hrvatske u Kutini
  • Vugrovečko Miholje
  • 49. đakovačaki vezovi
  • 9. smotra malih vokalnih sastava Bjelovarsko-bilogorske županije
  • 16. večer folklora u Palešniku
  • 14. županijska smotra puhačkih orkestara u Garešnici
  • 18. županijska smotra izvornog folklora u Novoj Rači
  • 18. županijska smotra koreografiranog folklora u Garešnici
  • Gostovanje KUD-a Palična Severin u Doboju u Bosni i Hercegovini
  • Seminar za voditelje folklornih skupina pod nazivom Folklorna baština Bilogore
  • Javni poziv za sudjelovanje na manifestacijama HSK-a
  • Književni natječaj Hrvatskog sabora kulture
  • Ljubiteljima kazališta
  • Kolegij folklora Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Bjelovarsko-bilogorske županije
  • 90. obljetnica KUD-a Veliko Trojstvo
  • Dječji susret folklora Igra kolo
  • XI. TRNOVITIČKO PRELO
  • 20. obljetnica KUD-a Sloga Velika Pisanica
  • 2. susret tamburaških orkestara Bjelovarsko-bilogorske županije
  • Izvorno u Bjelovaru 2014
  • 11. susret hrvatskih malih vokalnih sastava
  • Seminar za voditelje folklornih skupina i članove glazbenih sekcija, Pleternica, 22.-23.11.2014.
  • 21. susret hrvatskih izvornih folklornih skupina
  • 47. susret hrvatskih pjevačkih zborova
  • Poziv na Seminar za voditelje folklornih skupina Folklorna baština Karlovačke županije 2
  • 47. susret hrvatskih pjevačkih zborova u Novigradu
  • 12. festival dječjeg folklora Hrvatske u Kutini
  • Članica LUB-a Marijana Janeković ima najbolji likovni rad u 2014. godini
  • 21. susret hrvatskih koreografiranih folklornih ansambala i izvornih folklornih skupina
  • 49. vinkovačke jeseni
  • 1. smotra manjinskog stvaralaštva Bjelovarsko-bilogorske županije
  • UMJETNIČKA AKADEMIJA U OSIJEKU POKREĆE PROGRAME CJELOŽIVOTNOG UČENJA
  • Gostovanje amaterskog kazališta Pučka scena Hercegovac u Čunovu u Slovačkoj
  • Dijamantna diploma HSK-a
  • 48. đakovačaki vezovi
  • Glazbeni Oskarovci
  • Održana 17. županijska smotra pjevačkih zborova i 8. županijska smotra malih vokalnih sastava
  • 11. županijska smotra malih vokalnih sastava
  • 8. županijska smotra pjevačkih zborova
  • Uspješno završio 28. susret hrvatskih puhačkih orkestara
  • Nominacije i nagrade 54. festivala hrvatskih kazališnih amatera
  • 28. susret hrvatskih puhačkih orkestara
  • SEMINAR ZA VODITELJE KONCERTNIH TAMBURAŠKIH ORKESTARA U SAMOBORU
  • Održana 13. županijska smotra puhačkih orkestara u Daruvaru
  • Najava 13. županijske smotre puhačkih orkestara u Daruvaru
  • Održana 16. županijska smotra dječjeg folklora u Rovišću
  • 16. županijska smotra dječjeg folklora
  • Poziv na seminar za voditelje folklornih skupina
  • 17. županijska smotra koreografiranog folklora u Čazmi
  • Poziv na seminar za dirigente zborova i malih vokalnih sastava 10.-11.5.2014., Zagreb
  • 17. županijska smotra izvornog folklora u Velikom Trojstvu
  • 17. smotra izvornog folklora Bjelovarsko-bilogorske županije
  • Održana Skupština Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Bjelovarsko-bilogorske županije
  • POZIV NA SEMINAR ZA VODITELJE KONCERTNIH TAMBURAŠKIH ORKESTARA
  • Izborna Skupština Zajednice kulturno-umjetničkih udruga BBŽ-e
  • LJETNA ŠKOLA HRVATSKOGA FOLKLORA
  • 19. SEMINAR FOLKLORA PANONSKE ZONE
  • ZIMSKA ŠKOLA HRVATSKOGA FOLKLORA
  • KUD Sloga Miklouš na 48. vinkovačkim jesenima
  • KUD Palična Severin na 48. vinkovačkim jesenima
  • 16. susret hrvatskih pjevačkih zborova Bjelovarsko-bilogorske županije
  • Smotra puhačkih orkestara Bjelovarsko-bilogorske županije
  • 10. smotra hrvatskih malih vokalnih sastava
  • Video


    KUD Kamen Sirač na Zagrebačkom velesajmu 12.5.2007.

    Foto galerija

    Amatersko kazalište Daruvar
    Galerija fotografija Zajednice KUU BBŽ
    Limena glazba Predavac KUU Ivan Vitez Trnski Nova Rača KUD Graničar Garešnica KUD Veliko Trojstvo
    17. Smotra dječjeg folklora u Hrecegovcu
    18. Smotra koreografiranog folklora BBŽ - 2015
    20. Smotra folklora BBŽ - Nova Rača